Aeroflow AF8606-300 180° Aluminium Mandrel Bend 3" 75mm dia-140mm Leg
Description
Aeroflow 180° Aluminium Mandrel Bend 3" (75mm) Dia.
1/16" (1.63mm) Wall. 5-1/2" (140mm) Leg
AF8606-300
SOLD AS EACH
Note: Leg sizes are approximate and may vary.
Terms & Conditions
TERMS & CONDITIONS
ALL ITEMS ARE SUBJECT TO WAREHOUSE STOCK AND AVAILABILITY.
THE ITEM WILL BE SHIPPED AS SOON AS PAYMENT HAS BEEN RECEIVED.
INSURANCE
WARRANTY
WARRANTY WILL ONLY BE GIVEN IF ITEM IS FOUND TO BE FAULTY.
PAYMENT
CASH PAYMENTS ACCEPTED WHEN PICKING UP FROM OUR SUNSHINE DEPOT.
RETURNS
Thank you For Looking!
HAPPY SHOPPING !
Specifications
| SKU | AF8606-300 |
| Barcode # | 9337206083287 |
| Brand | Aeroflow |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.033750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Reviews
We Also Recommend
AEROFLOW STRAIGHT ALUMINIUM TUBE 2" 52mm DIA - 12" 300mm LENGTH 2.3mm THICK
AEROFLOW STRAIGHT ALUMINIUM TUBE 2" 51mm DIA - 1 METRE LENGTH 1.63mm THICK